West System

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wypełniacze do szpachlowania
Wypełniacze do szpachlowania pozwalają na zagęszczenie żywicy epoksydowej do konsystencji masy szpachlowej, a następnie na wyprowadzenie za pomocą tej masy gładkiej i wodoodpornej powierzchni. Utwardzona żywica z wypełniaczem jest lekka i bardzo łatwo się obrabia standardowymi materiałami ściernymi.407 wypełniacz małej gęstości


407 wypełniacz małej gęstości
(low-deisty filler). Mieszanka na bazie mikrosfer używana to tworzenia masy szpachlowej, która jest łatwa do szpachlowania i posiada bardzo dobry stosunek wytrzymałości do masy. Dodawać 20 do 40% wagowo do mieszaniny żywicy i utwardzacza w zależności od pożądanej gęstości. Utwardza się na ciemny czerwono – brązowy kolor.
 
 

410 mikrosfery


410 mikrosfery
(Microlight TM).  Wypełniacz idealny do tworzenia lekkich i łatwych w obróbce mas szpachlowych szczególnie przeznaczonych do wyrównywania dużych powierzchni. Mikrosfery łatwo łączą się z mieszaniną epoksydową w proporcji 7 do 16% wagowo. Tak powstała masa szpachlowa po utwardzeniu jest łatwiejsza do szlifowania niż jakakolwiek inna szpachlówka. Tworzy powierzchnie doskonale nadającą się do malowania. Nie jest polecana do powierzchni narażonych na wysokie temperatury i z tej przyczyny nie jest polecane pokrywanie jej ciemnymi kolorami. Po utwardzeniu kolor kremowy.